יצירת קשר
וואטסאפ
הפייסבוק שלנו
חדשות רצות
רפואה סינית

רפואה סינית אנרגטית

הרפואה הסינית האנרגטית היא בת אלפי שנים ומתועלותיה נהנים מיליוני אנשים ברחבי העולם.

הדיקור והצ'י קונג הרפואי הם שני ענפים מרכזיים בה.

הראשון כרוך בהחדרה של מחטים זעירות בשערי הכניסה האנרגטיים בגוף (המוכרים כנקודות דיקור) לצורך שחרור חסימות ואיזון אנרגטי לאורך המרידיאנים (ערוצי האנרגיה) ובאיברים הפנימיים המשויכים אליהם.

והשני הוא תרגול עצמאי, מיומנות נרכשת, לעבודה עם צ'י – אנרגית החיים, לחיזוק הגוף והגדלת כמות האנרגיה העומדת לרשותו.

שתי השיטות מבוססות על התפישה המרידיאנית הסינית דרכם זורמת האנרגיה המזינה את הגוף ועל חמשת היסודות: אדמה, מתכת, מים, עץ ואש. לכל אחד מהיסודות משויכים איברים מסוימים בגוף, מאפיינים רגשיים ומחשבתיים והם מקיימים ביניהם מערכת יחסים של איזון ובקרה. כאשר האיזון מופר והאנרגיה אינה זורמת כשורה נוצר מצב של חוסר איזון שיכול לבוא ככאב לאורך המרידיאן או כחולי באחד מאיברי הגוף הפנימיים. לו יהיו כמובן גם היבטים נפשיים ורגשיים.

הן לדיקור והן לצ'י קונג הרפואי השפעה מצוינת על בריאות הגוף והנפש.

באמצעות ניסויים הוכיח המדע המודרני כי הדיקור משפיע חיובית על מערכת: העיכול, הדם, העצבים, השתן, החיסון, ההורמונים, העור והנשימה. כמו כן נמצא שהדיקור מקל על כאבים, סטרס, צלצולים באוזניים, וסת לא סדירה, אי פוריות ו pms .

הצ'י קונג הוא תרגול עצמאי, מיומנות נרכשת, לעבודה עם צ'י – אנרגית החיים, שמחזק את הגוף ומגדיל את כמות האנרגיה העומדת לרשותו. הוא גם מגמיש את המפרקים ומותח את הגפיים. משחרר חסימות אנרגטיות ומשפר את זרימת האנרגיה בגוף. מחזק את האיברים הפנימיים ואת המערכת החיסונית. משקיט את המחשבות, מגביר את יכולת הריכוז ומציף את הגוף באנרגיה טובה..